NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE
PYTANIA

Tak, każda osoba wyjeżdżająca z  do pracy w Niemczech otrzymuje kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego), która jest potwierdzeniem ubezpieczenia i upoważnia do skorzystania z opieki medycznej na terenie państwa gdzie delegowany jest pracownik.

Jeśli wyjazd z nasza firmą na miejsce po raz pierwszy, istniej możliwość, że w momencie wyjazdu opiekunka nie będzie miała przy sobie karty EQUZ. Wynika to z czasu, w jakim rozpatrywane są wnioski w ZUS i NFZ. Nie zmienia to jednak faktu podlegania ubezpieczeniu. Dla pewności – do czasu kiedy otrzymamy poświadczenie formularza A1, ubezpieczamy osobę wyjeżdżającą – w prywatnej ubezpieczalni. Nie obciąża to w żaden sposób kwoty wynagrodzenia za pracę.

Składki ZUS naliczamy zgodnie z obowiązującymi przepisami od kwoty przeciętnego wynagrodzenia.

Pracując jako opiekunka, nie należy się martwić o koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem – są one w gestii rodziny u której się pracuje

Wysokość zarobków zależy od kwalifikacji, doświadczenia i znajomości języka. Osoby z dobrą znajomością języka i z udokumentowanym doświadczeniem mogą liczyć na najlepiej płatne oferty. Zawsze staramy się negocjować z klientami jak najlepsze warunki finansowe.

W pracy opiekunki ważny jest kontakt z rodziną, z podopiecznym, umiejętność radzenia sobie w życiu codziennym. Ważne jest żeby osoba jadąca do pracy znała przynajmniej solidne podstawy języka.

Podstawowymi dokumentami przy procesie rekrutacji są :

  • Cv ze zdjęciem i z opisanym doświadczeniem
  • Informacja o odbytych szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje
  • Jeśli są : listy referencyjne od poprzednich pracodawców

Proces rekrutacyjny to swobodna rozmowa telefoniczna, bądź przez SKYPE, podczas której chcemy się dowiedzieć jak najwięcej o kandydatce/kandydacie. Pytamy o posiadane doświadczenie w pracy z osobami starszymi, o choroby pacjentów, z którymi miało się do czynienia, o preferencje co do ofert pracy. Oczywiście w skład rekrutacji wchodzi również krótka rozmowa sprawdzająca znajomość języka.

Po zaakceptowaniu przez kandydata oferty – wysyłamy jego profil ze zdjęcie do koordynatora w Niemczech. Najczęściej po przesłaniu profilu do rodziny – do kandydata dzwoni rodzina lub koordynator, aby wstępnie się z nim zapoznać . Jeśli jest akceptacja ze strony rodziny – praca rozpoczyna się zgodnie z ustaloną datą.

W zależności od formy umowy jaką mamy z niemiecką rodziną – koszty podróży pokrywamy my, bądź bezpośrednio rodzina.

W przypadku kiedy koszty podróży mamy wliczony w totalny budżet – sami płacimy za minibusa lub autobus rejsowy.

W przypadku kiedy koszty podróży zwraca rodzina – bilet może kupić osoba wyjeżdżająca – zwrot kosztów w ryczałtowej kwocie 200 EUR /każda strona 100 EUR/ otrzymuje od rodziny w gotówce.

Współpracujemy z osobami z całej Polski. Nie jest konieczne, aby przyjeżdżać na podpisanie umowy do biura, chyba że nasz przyszły pracownik jest z okolicy Świdnicy, wtedy nalegamy na kontakt osobisty.
Umowy przesyłamy e-mailem do zapoznania się z nimi, czekamy na uwagi. Jeśli wszystko jest w porządku, umowę w ustalonej wersji wysyłamy kurierem do podpisu. Kurier odbiera też podpisaną umowę

Wszystko zależy od rodziny. Najkrótsze wyjazdy to wyjazdy miesięczne – takie wyjazdy są głównie na Bawarię. Najczęściej wyjazdy są 2 miesięczne z jednomiesięczną pauzą. Zdarzają się również sytuacje kiedy opiekunka zostaje u podopiecznych nawet pół roku.

  • Najściślej współpracujemy z koordynatorami mające swoje siedziby w okolicach miast:

  • Hamburg
  • Bremen
  • Hanower
  • Lubeka
  • Monachium
  • Frankfurt
  • Stuttgart

Oczywiście oferty w innych rejonach Niemiec też są dostępne.